• sobota, Maj 05th, 2018

6 Niedziela Wielkanocna
Dzisiaj po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu. W liturgii przypada dziś Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba. Jutro, pojutrze i w środę przypadają dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące (dawne „ dni krzyżowe). Jutro rozpoczęcie tego nabożeństwa o godz.16.30 a to ze względu na mój wyjazd na pogrzeb ś.p. Ks. prob. Z Maniów Tadeusza Dybeł.

We wtorek w środę nabożeństwo to rozpocznie się o godz.17.00 a po nim msza święta. W liturgii we wtorek Uroczystość Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji Krakowskiej.

W następną niedzielę 13 maja udajemy się z pielgrzymką na Jasną Górkę, aby podziękować Matce Bożej za miniony rok oraz prosić o błogosławieństwo Boże dla całej naszej parafii. Uroczysta Msza Święta w tym Sanktuarium o godz. 10.00. W naszym kościele w przyszłą niedzielę będzie sprawowana tylko jedna Msza Święta o godz.7.30 rano. Mszy Świętej o godz.11.00 nie będzie.

Składam podziękowanie tym wszystkim parafianom, którzy przyczynili się do uświetnienia naszego odpustu parafialnego. Niech Pan Bóg wynagrodzi Panu Józefowi Świętek za prace, które wykonał dla naszej wspólnoty parafialnej. Próba dzieci przed Pierwszą Komunią Świętą w środę o godz.15.00 i w piątek o godz. 15.30. Dziękuję Panu Kościelnemu za podwożenie mnie samochodem do chorych. Odwiedziłem w Pierwszy Piątek 17 chorych z posługą  sakramentalną.
Także w piątek w Ślemieniu odbyła się uroczystość bierzmowania.  Sześcioro naszych młodych parafian przyjęło ten sakrament dojrzałości chrześcijańskiej. Dziękuję rodzicom tej młodzieży za trud i za zaangażowanie się w przygotowanie tej uroczystości. Nadal niech
rodzice tej młodzieży troszczą się o ich religijność i pobożność. Spotkanie grupy młodzieżowej w sobotę o godz.9.00 na plebanii.

Ks. Józef Zadora – proboszcz

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.