• sobota, 29 maja, 2021

 Uroczystość Najświętszej Trójcy
W Archidiecezji Krakowskiej kończy się dziś okres Komunii św. wielkanocnej. W liturgii przypada dziś wsp. św. Jana Sarkandra,
kapłana i męczennika oraz wsp. św. Zdzisławy. Jutro przeżywamy
Święto Nawiedzenia NMP oraz zakończenie nabożeństw majowych.
We wtorek przypada wsp. św. Justyna, męczennika a zarazem w tym
dniu obchodzimy Dzień Dziecka.

W czwartek  przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze Święte w tym dniu będą w naszym kościele o godz.7.30 i o godz.10.00. Po Mszy Świętej o godz.10.00 odbędzie się procesja do czterech ołtarzy. 
Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy do Procesji. Ołtarz 1 – przy domu Państwa Kachel (Koło Gospodyń i Panowie Strażacy), ołtarz 2 – przy kapliczce Upadku Pana Jezusa ( Róża z Pierwszego Kurowa),
ołtarz 3 – przy domu Państwa Jankowskich – (Róża z Drugiego Kurowa), ołtarz 4 – (sąsiedzi kościoła). Do udziału w Procesji zapraszam wszystkich parafian. Proszę Panów Strażaków o zabezpieczenie trasy Procesji. Taca z Bożego Ciała przeznaczona jest na budownictwo sakralne. Po Bożym Ciele przeżywać będziemy Oktawę Bożego Ciała. W najbliższy piątek przypada pierwszy piątek  miesiąca. Msze Święte w tym dniu o godz.7.00 – rano i o godz.17.00 – wieczorem, spowiedź od godz.6.30 – rano i od godz.16.00, objazd chorych od godz.9.00 – rano.

Dziękuje członkom Rady parafialnej za udział w środowym spotkaniu. Informuję parafian że, po obliczeniu sezonu grzewczego roku 2020/2021 koszt ogrzewania kościoła i plebanii wyniósł ponad 24 tys. zł. Parafianie na ogrzewanie w tym czasie złożyli 7 tys. 700 zł. Resztę musiałem pokryć z własnych środków. Został zakupiony do kościoła nowy mszał i welon. Nowa
monstrancja, która znów została uszkodzona została oddana do naprawy.


Ks. Józef Zadora – proboszcz

zał.-nr-1-Zaproszenie-Metropolity-Krakiego-na-Boże-Ciało

zał.-nr-2-Boże-Ciało-Zaproszenie-na-Boże-Ciało-2021,

zał.-nr-3-List-w-setną-rocznicę-poświęcenia-Narodu-Polskiego-Najświętszemu-Sercu-Pana-Jezusa

zał.-nr-4-Odnowienie-aktu-poświęcenia-Narodu-Polskiego-Najświętszemu-Sercu-Pana-Jezusa

ZAWIADOMIENIE WÓJTA GMINY O PRACY RACHMISTRZÓW TERENOWYCH NSP-1

Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.