• sobota, 22 maja, 2021

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
Dziś można uzyskać odpust zupełny za pobożne odśpiewanie bądź recytację hymnu: O Stworzycielu, Duchu, przyjdź. Dzisiaj także dzieci z klasy  czwartej naszej Szkoły podstawowej przeżywają swoją Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Jutro w liturgii obchodzimy drugi dzień Zielonych Świąt, Święto NMP, Matki Kościoła. Msze Święte jutro w naszym kościele będą sprawowane o godz.8.00 – rano i o godz.17.00 – wieczorem. W środę przypada wsp. św. Filipa Nereusza, kapłana, w czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym także dniu przypada wsp. św. Pawła VI, papieża, w sobotę obchodzimy wsp. św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

W następną niedzielę w Archidiecezji Krakowskiej kończy się okres Komunii św.  wielkanocnej.

Składam podziękowanie Panu Markowi Siwiec za prace przy wykoszeniu trawy wokół kościoła i plebanii oraz Panu Mateuszowi Krzak także za wykoszenie trawy na cmentarzu.
Zapraszam chłopców z klasy trzeciej i czwartej do wstępowania w szeregi ministrantów, służących Bogu i ludziom. W najbliższy wtorek o godz.15.45 odbędzie się zbiórka ministrantów. Także we wtorek po Mszy Świętej i nabożeństwie proszę rodziców dzieci klasy trzeciej i czwartej o zgłoszenie się do pracy przy rozebraniu wystroju kościoła.
W najbliższą środę po Mszy Świętej wieczornej i nabożeństwie odbędzie się na plebanii zebranie Rady Parafialnej.

Ofiary na tacę z ubiegłej niedzieli wyniosły 2030 zł. Bóg zapłać. Pamiętajmy o wpłacaniu ofiar na remont dzwonów. Podaje numer konta. Bank PKO
BP o. Sucha Beskidzka: 50 1020 1433 0000 1102 1108.


Ks. Józef Zadora – proboszcz

zał.-nr-1-teksty-liturgiczne-NMP-Matki-Kościoła

zał.-nr-2-komunikat-KEP (003)

zał.-nr-3-List-Abp-Marka-Jędraszewskiego-o-działalności-Stowarzyszenia-Dzieło-dla-Orientu (003)

 

 

 

Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.