• niedziela, 09 maja, 2021

 6 Niedziela Wielkanocna
Dzisiaj w naszym kościele zostanie odprawiona tylko jedna Msza Święta o godz.7.30. W dniu dzisiejszym udajemy się z pielgrzymką na Jasną Górkę, aby podziękować Matce Bożej za przeżyty rok i prosić o błogosławieństwo Boże dla parafian z Kurowa. Msza Święta na Jasnej Górce o godz.10.00.

Jutro, we wtorek i w środę będziemy się modlić o dobre urodzaje i za kraje głodujące (dawne „ dni krzyżowe”). O godz.17.00 zgromadzimy się przy krzyżu na zewnątrz kościoła, aby odmówić Litanię do Wszystkich Świętych oraz odśpiewać Suplikacje.


W piątek przypada Święto św. Macieja, apostoła.

W następną niedzielę na Mszy Świętej o godz.11.00 dzieci z klasy drugiej i trzeciej naszej Szkoły Podstawowej przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Próby liturgiczne dla tych dzieci będą we wtorek i czwartek o godz.15.45, spowiedź w sobotę od godz.8.00 – rano. Także w sobotę na godz.9.00 – rano zapraszam rodziców tych dzieci do przygotowania kościoła do tej uroczystości. Niech w tej uroczystości wewnątrz kościoła uczestniczą dzieci komunijne, rodzice i chrzestni.  Proszę aby reszta parafian brała udział we Mszach Świętych o godz.7.30 lub 9.30. Można także uczestniczyć we Mszy Świętej o godz.11.00 na zewnątrz kościoła.

Składam podziękowanie za złożone ofiary na odnowienie ławek w kościele oraz na remont dzwonów. Dziękuję także rodzicom dzieci komunijnych za złożoną ofiarę. Taca z następnej niedzieli będzie przeznaczona na nasze cele parafialne. Można wpłacać ofiary na remont dzwonów, ale tylko i wyłącznie na konto parafialne: Bank PKP BP o. Sucha Beskidzka. Numer konta: 50 1020 1433 0000 1102 0132 1108.


Ks. Józef Zadora – proboszcz

zał.-nr-3-Dekret-Penitencjarii-Apostolskiej-dotyczący-odpustu-w-Kościołach-Jubileuszowych

 

zał.-nr-4-Ignazio_indulgentia

 

Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.