• sobota, Wrzesień 07th, 2019

23 Niedziela Zwykła
W liturgii przeżywamy dzisiaj Święto Narodzenia NMP. Dzisiaj także odbywa się XXVII Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Jutro wsp. bł. Anieli Salawy, dziewicy, w czwartek wsp. (dowolne) Najśw. Imienia Maryi, w piątek wsp. św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła, w sobotę Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

W nawiązaniu do komunikatu naszego Księdza Metropolity, Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, w sobotę 14 września o godz. 7.00 – rano odbędzie się uroczysta Msza
Święta, następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu a na końcu Droga Krzyżowa. Postarajmy się wziąć udział w tych nabożeństwach  całymi rodzinami. Będzie to nasze świadectwo, że wiara katolicka oraz zasady moralne z niej wynikające nie tylko akceptujemy, lecz  także chcemy ich bronić.

W piątek uczniowie i nauczyciele udają się w Pielgrzymce do Częstochowy. Dlatego Msza Święta w naszym kościele  odbędzie się o godz. 6.00 – rano.

Składam podziękowanie Panom: Józefowi Świętek za wykoszenie trawy na terenie wokół kościoła i  plebanii oraz Franciszkowi Kral za wykoszenie pól plebańskich.

W minionym tygodniu złożono 100 zł na schody i 150 zł na sprzątanie i kwiaty. Bóg zapłać.

Ks. Józef Zadora – proboszcz

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.