• sobota, Kwiecień 13th, 2019

Niedziela palmowa 2019 r.
Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Palmowa – pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Dzisiejsza Niedzielą rozpoczynamy obchód Wielkiego Tygodnia. Zachęcam wszystkich do udziału w obchodach Triduum Paschalnego.

W Wielki czwartek Msza Święta Wieczerzy pańskiej rozpocznie się o godz. 17.00. Po Mszy Świętej  przeniesienie pana Jezusa do ciemnicy i Adoracja do godz.21.00.

W Wielki Piątek Droga Krzyżowa o godz. 16.15, a o godz. 17.00 Liturgia Wielkiego Piątku oraz Adoracja do godz.21.00. W tym dniu obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zaleca się również zachowanie postu w Wielką Sobotę. Ofiary składane przy
Grobie Pańskim są wpłacane do kurii Metropolitalnej w formie ryczałtu. Są one przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Podczas Liturgii Wielkiego Piątku można uzyskać odpust zupełny za pobożne uczestnictwo w Adoracji Krzyża. W Wielki Piątek rozpoczyna się Nowenna do Miłosierdzia Bożego.

W Wielką Sobotę  Adoracja Pana Jezusa w Grobie od godz.8.00 do 12.00 i od godz.
16.00 do rozpoczęcia liturgii. Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę o godz.9.00 i 10.00. Na obchód Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę o godz.17.00 należy przynieść ze sobą świece.

Rezurekcja w Wielkanoc o godz.6.00 – rano, pozostałe Msze Święte o godz. 9.30 i o  godz.11.00. Panów Strażaków oraz Harcerzy zapraszam do trzymania straży przy Grobie Pańskim oraz do udziału w Procesji Rezurekcyjnej. Do Procesji niech także włączą się Panie z Koła Gospodyń, ministranci,  niosący chorągwie i feretrony.

J.E. Ksiądz Arcybiskup Marek  Jędraszewski zaprasza w Wielki Czwartek 18 kwietnia 2019 r. na godz. 10.00 ministrantów, lektorów, scholę, młodzież, przedstawicieli ruchów i stowarzyszeń oraz wiernych świeckich na uroczysta Mszę Krzyżma. Zbiórka ministrantów w Wielki Wtorek o godz.15.00. Obecność obowiązkowa.

Zapraszam do pracy w kościele przed  Świętami w Wielką Środę na godz. 15.00.

Ks. Józef Zadora – proboszcz

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.