• sobota, 22 grudnia, 2018

4 Niedziela Adwentu
Dzisiejsza niedziela jest ostatnią niedzielą Adwentu. Jutro przypada Wigilia. Zachęcam do właściwego chrześcijańskiego przeżywania wieczoru wigilijnego i Świąt Bożego Narodzenia oraz pielęgnowania tradycyjnych zwyczajów wigilijnych (dzielenia się opłatkiem, wspólną
modlitwą, odczytaniem fragmentu Ewangelii, np. Łk 2, 1-20), wspólny śpiew kolęd). Zgodnie z polską tradycją w Wigilię zachowujemy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. O  północy Pasterka. We wtorek Boże Narodzenie, a w środę Święto Świętego Szczepana.
Porządek mszy świętych w tych dniach niedzielny. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia SOS, natomiast z Bożego Narodzenia na „ świętopietrze” i przekazywana jest w formie ustalonego ryczałtu, a z Święta Św. Szczepana na Uniwersytet
Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

W czwartek święto św. Jana apostoła i ewangelisty, w piątek święto Świętych Młodzianków,  męczenników, w sobotę piąty dzień oktawy Narodzenia Pańskiego.

Został zakupiony olej opałowy zarówno do kościoła jak i na plebanię.
Składam podziękowanie Pani Marcie Siwiec za dokończenie   pozłocenia bocznych ołtarzy oraz Pani Halinie Pochopień za pranie bielizny kościelnej. Dziękuję także grupie parafian, którzy wraz z Panem Kościelnym przystroili kościół na święta.

Od czwartku 27  grudnia od godz. 8.30 rano rozpoczynamy kolędę od Państwa Miski
do Pana Jana Bodzek, w piątek 28 grudnia od godz. 8.30 Pana Tadeusza Pochopień nr.40 do Państwa Ćwiertnia nr.35, a w sobotę 29 grudnia od godz. 8.30 od Pana Stanisława Pochopień nr.98 do Państwa Bitner. Prosimy o podwiezienie i odwóz w czasie kolędy. Po kolędzie chodzi ksiądz, pan kościelny i dwaj ministranci. Dodatkowo jest prośba, aby na ręce księdza proboszcza składać ofiary dla Pana organisty Zygmunta Pochopień. Dalszy ciąg kolędy zostanie ogłoszony w następnym tygodniu.

Ks. Józef Zadora – proboszcz

Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.