• sobota, Grudzień 01st, 2018

1 Niedziela Adwentu
Dzisiejsza niedziela rozpoczyna liturgiczny okres Adwentu. W  kalendarzu Rzymskim czytamy: „ Kres Adwentu ma podwójny charakter. Jest okresem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez który wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest okresem, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa kieruje się dusze ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania”. Tak jak co roku zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież z lampionami do udziału w
Roratach. Msze święte roratnie będą sprawowane o godz. 6.45 – rano w ciągu tygodnia.

W liturgii w poniedziałek przypada wsp. św. Franciszka Ksawerego, kapłana, we wtorek wsp św. Barbary, dziewicy i męczennicy. W naszym kościele w tym dniu dodatkowa msza święta
w intencji górników i górników-emerytów z Kurowa oraz ich rodzin o godz. 16.00 – wieczorem. W czwartek wsp. św. Mikołaja, biskupa, w piątek wsp. św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła oraz pierwszy piątek miesiąca grudnia. Msze święte w tym dniu o godz.6,45 – Roraty i o godz.17.00 – wieczorem.  Spowiedź od godz. 6.15 rano i od godz. 16.00 – południu. Objazd chorych od godz. 9.00 – rano.

W sobotę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W naszej świątyni z tej okazji uroczysta msza święta w tym dniu o godz. 6.45 – rano.

Składam podziękowanie Panu Kościelnemu za rozniesienie opłatków do rodzin naszej parafii. Ofiary złożone z tej okazji zostaną przeznaczone na zakup oleju opałowego do naszego kościoła. Są do nabycia w zakrystii świece Caritas na stół wigilijny w cenie 6 zł za
sztukę.

Pragę przypomnieć czwarte przykazanie kościelne a mianowicie: „ Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach”. Post obowiązuje w Środę Popielcową w Wielki Piątek wszystkich między osiemnastym a sześćdziesiątym  rokiem życia (zob. KPK 1251- 1252).  Ponadto wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje w Środę Popielcową oraz piątki całego roku z wyjątkiem uroczystości (zob. KPK 1251). Dotyczy wszystkich, którzy ukończyli czternasty rok życia. Zachęca się do zachowania wstrzemięźliwości także w Wigilię Narodzenia Pańskiego.

Ks. Józef Zadora – proboszcz

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.