• sobota, 10 listopada, 2018

32 Niedziela Zwykła
W dniu dzisiejszym przeżywamy Narodowe Święto Niepodległości.
Z tej racji dzisiaj o godz.16.00 odbędzie się uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny. Mszy świętej o godz.11.00 nie będzie.

Dziś także przypada Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W liturgii czcimy dzisiaj św. Marcina z Tours, biskupa, jutro przypada wsp. św. Jozafata, biskupa i męczennika, we wtorek wsp. świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski, w sobotę wsp. św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.

W następną niedzielę przypada II Światowy Dzień Ubogich w Archidiecezji krakowskiej. Z tej okazji po mszach świętych odbędzie się zbiórka do puszek na pokrycie kosztów związanych z organizacją święta ubogich. Połowa zebranych środków pozostanie w parafii na pomoc dla
ubogich. Druga połowa zostanie przeznaczona na organizowanie pomocy ubogim w Krakowie podczas i w następstwie ŚDU. Także w następną taca zostanie przeznaczona na nasze prace parafialne.

W minionym tygodniu złożono 550 zł na ogrzewanie kościoła i 50 zł na sprzątanie i kwiaty. Bóg zapłać.

W czwartek 08 listopada pracownik Firmy Pana Krzysztofa Guzika z Jordanowa dokonał wymiany izolacji i uszczelnienia drzwi pieca (kotła) olejowego w kościele.

Zbiórka ministrantów w najbliższą środę o godz.15.00 a spotkanie formacyjne  przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania dla klasy VI i VII Szkoły Podstawowej także w środę o godz.15.30.

Ks. Józef Zadora – proboszcz

Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.