• piątek, Wrzesień 21st, 2018

25 Niedziela Zwykła
W dniu dzisiejszym przypada wsp. św. o. Pio z Pieltreciny, w czwartek wsp św. Wincentego a Paulo, kapłana, w piątek wsp św. Wacława, męczennika, w sobotę Święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. W dniach 22-23 września 2018 roku odbywa się XXXIV Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasnej Górze. W dniu dzisiejszym Mszy Świętej o godz.11.00 przewodniczy i głosi homilię dla małżeństw i rodzin J.E. Ksiądz Abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski.

W najbliższą sobotę 29 września 2018 roku o godz.15.00 w kościele parafialnym w Krzeszowie zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji Służby Zdrowia, lekarzy,
pielęgniarek oraz pracowników Szpitala w Suchej Beskidzkiej.

Studium Duszpasterstwa Trzeźwości proponuje osobom dorosłym, posiadającym skierowanie księdza proboszcza swojej parafii, które także ukończyły szkołę średnią udział w wykładach i ćwiczeniach w tematyce dotyczącej uzależnień, zwłaszcza choroby alkoholowej, jak  również pokazanie sposobów rozwiązywania problemów alkoholowych. Od 6 października 2018 roku jest planowana kolejna edycja Studium. Zajęcia odbywać się będą w pierwszą sobotę miesiąca. Spotkania rozpoczynają się Mszą Święta o godz.9.00 i trwają do godz.16.00. Inauguracja Studium będzie miała miejsce w dniu 6 października o godz. 9.00 w kościele p.w. Świętego Józefa w Krakowie-Podgórze, ul. Zamojskiego 2. Zgłoszenia można przesyłać do 25 września 2018 roku na adres: Duszpasterstwo Trzeźwości Archidiecezji Krakowskiej, ul Franciszkańska 3, 31-004 Kraków lub elektronicznie: mzak@diecezja.krakow.pl. Informacje można uzyskać pod numerem tel. 501-418-612.

Pamiętajmy o lekturze prasy katolickiej.
Ks. Józef Zadora – proboszcz

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.