• sobota, Wrzesień 15th, 2018

24 Niedziela Zwykła
Dziś przypada wsp. świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa. Także dzisiaj obchodzony jest w Polsce Dzień Środków Społecznego Przekazu. We wtorek czcimy Świętego Stanisława Kostkę, patrona dzieci i młodzieży. W środę wsp. św. Januarego, biskupa i męczennika, w czwartek wsp. świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, kapłana, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy, w piątek święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty, w sobotę wsp. bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej, dziewicy.

We wtorek o godz.16.00 spotkanie klasy szóstej i siódmej Szkoły Podstawowej w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w ogólnopolskich obchodach 40, rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę św. Piotra, które odbędą się w Krakowie 16 października 2018 roku. W programie uroczystości o godz.16.30 – uroczysta Msza Święta z udziałem Episkopatu Polski, władz państwowych i samorządowych w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie – Białe Morza, o godz.19.45 – spotkanie przy oknie papieskim; Pałac Arcybiskupów
Krakowskich, ul. Franciszkańska 3, o godz.20.30 – koncert dziękczynny; Rynek Główny. W ramach obchodów 40 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową Duszpasterstwo
Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej wraz z Radą Młodzieży organizuje spotkanie dla młodzieży #SMAK pod hasłem „ Otwórzcie drzwi Chrystusowi” w najbliższą sobotę w Sanktuarium Św. Jana Pawła II, w Krakowie. Oficjalne rozpoczęcie o godz.14.00, o
godz.16.30 Eucharystia pod przewodnictwem abp Marka Jędraszewskiego, metropolity krakowskiego, o godz.19.00 – koncert.

Składam podziękowanie Panu Dariuszowi Bylica za wykoszenie trawy na cmentarzu oraz koło plebanii. Dziękuję także członkom Rady  Parafialnej za udział we wczorajszym spotkaniu. Na sprzątanie i kwiaty złożono w ubiegłym tygodniu 100 zł. Bóg zapłać.

Ks. Józef Zadora – proboszcz

 

 

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.