• sobota, Maj 12th, 2018

7 Niedziela Wielkanocna
Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego Dzisiaj w Krakowie uroczysta procesja św. Stanisława z Wawelu na Skałkę. Rozpoczęcie o godz.9.00 – rano. Dziś także przypada wsp.
Najśw. Maryi Panny Fatimskiej oraz rozpoczęcie nabożeństw fatimskich.

W naszej parafii przeżywamy pielgrzymkę na Jasną Górkę w czasie której wstawiennictwu Matki Bożej powierzamy wszystkie sprawy i problemy rodzin z Kurowa. Jutro w liturgii Święto św. Macieja, Apostoła oraz rozpoczęcie modlitw przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. W środę Święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, głównego patrona Polski, w piątek wsp. św. Stanisława Papczyńskiego, kapłana. W tym dniu przypada trzeci
piątek miesiąca. Po mszy świętej koronka do Bożego Miłosierdzia oraz nabożeństwo majowe. W następną niedzielę dzieci klasy trzeciej przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Początek tej Uroczystości o godz.11.00. Spowiedź dla tych dzieci, ich rodziców, chrzestnych w
sobotę 19 maja od godz.9.00 – rano. Próby liturgiczne dla tych dzieci we wtorek i w środę o godz.15.30. Rodzice dzieci komunijnych są proszeni o posprzątanie kościoła i jego otoczenie w środę po mszy świętej wieczornej i po nabożeństwie.

Na odnowienie ołtarzy złożono w ostatnim czasie 250 zł (na konto parafialne) i 50 zł na sprzątanie i kwiaty. Już teraz składam podziękowanie rodzicom dzieci komunijnych za złożenie ofiary na kościół w wysokości 1500 zł. W następną niedzielę taca zostanie przeznaczona na nasze cele parafialne.

Ks. Józef Zadora – proboszcz

 

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.