• sobota, Styczeń 20th, 2018

3 Niedziela Zwykła
W liturgii przypada dzisiaj wsp. św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy, w środę wsp. św. Franciszka Salezego, patrona dziennikarzy, biskupa i doktora Kościoła, w czwartek święto
Nawrócenia św. Pawła Apostoła, w piątek wsp. świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy 40 – godzinne nabożeństwo poprzedzające Wielki Post. Przez kolejne trzy niedziele pomiędzy mszami będzie wystawiony Pan Jezus w monstrancji. Zapraszam w miarę swoich możliwości do prywatnej Adoracji po pierwszej, czy po drugiej mszy świętej. Polecajmy w modlitwie sprawy rodziny, wychowania dzieci i młodzieży, trzeźwości, powołań kapłańskich i zakonnych oraz własne intencje.

Dzisiejsza taca przeznaczona jest na nasze potrzeby parafialne. Ogłaszam zbiórkę pieniężną na zakup kwiatów i sprzątanie kościoła (50 zł od rodziny).
Jak co roku nasza parafia udaje się na nocne czuwanie przy Jezusie Eucharystycznym w kaplicy Wieczystej Adoracji w krakowskich Łagiewnikach. Udajemy się prywatnie samochodami w dniu 26 stycznia. Adoracja rozpoczyna się o godz. 21.00 i trwa do godz. 6.00  rano następnego dnia. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej www.milosierdzie.pl/adoracja.

Zbliża się czas rocznych rozliczeń podatkowych. Jako katolicy powinniśmy 1% ze swoich podatków przeznaczyć na jakąś instytucję godną naszego wsparcia. Może to być Caritas, Radio Maryja czy też Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich, które finansuje naszą Szkołę Podstawową.
Młodzieży przypominam, o możliwości wyjazdu w czasie ferii zimowych na rekolekcje.

Ks. Józef Zadora – proboszcz

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.