• sobota, Listopad 14th, 2015

Dziś przypada wsp. św. Alberta Wielkiego, biskupa i doktora Kościoła. Módlmy się dzisiaj za ofiary ataku terrorystycznego we Francji. We wtorek wsp. św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy, w środę wsp. bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, w czwartek wsp. bł. Salomei, zakonnicy, w piątek wsp. św. Rafała Kalinowskiego, kapłana, w sobotę wsp. Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.

Składam podziękowanie Komitetowi Parafialnemu ŚDM za udział we wczorajszym spotkaniu. W niedzielę 29 listopada 2015 roku będziemy gościć w naszej parafii przedstawicieli ŚDM z Krakowa, którzy zapoznają nas z problematyką tego wydarzenia.

W ubiegłą niedzielę ofiary na organizację ŚDM wyniosły 816 zł, a zbiórka do puszek na pomoc dla prześladowanych chrześcijan wyniosła 416 zł. Bóg zapłać. Składam także podziękowanie za złożone ofiary na wypominki. Wypominki roczne będą odczytywane na przemian przed każdą niedzielną mszą świętą.

W najbliższą środę zbiórka ministrantów o godz.16.00,  a spotkanie gimnazjalistów z klasy drugiej w piątek po mszy świętej wieczornej. Na dzisiejszych mszach świętych zostaną poświęcone opłatki, które w najbliższą sobotę od godz.9.00 rano będzie roznosił Pan Kościelny. Rozpocznie od Kurowa I. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła.

Przypominam o zaproszeniu naszej parafii do Sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie na uroczystą mszę świętą i Procesję Światła w następną niedzielę 22 listopada na godz.17.00. Czytajmy prasę katolicką.

 

Ks. Józef Zadora – proboszcz

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +2 (from 2 votes)
Ogłoszenia duszpasterskie – XXXIII Niedziela Zwykła 15 . 11 . 2015r., 9.0 out of 10 based on 1 rating
Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.