• czwartek, 05 marca, 2015
Herb Kurowa
Dnia 01 marca 2015r na zebraniu wiejskim zwołanym przez Wójta Gminy Stryszawa pana Rafała Laska  , które odbyło się w remizie OSP Kurów dokonano wyborów sołtysa i Rady Sołeckiej. Zebraniu przewodniczył pan Jarosław Szymula z Urzędu Gminy Stryszawa, który  między innymi szeroko nakreślił nurtujące mieszkańców sprawy z urządzeniem lasów prywatnych. Wśród obecnych obok Wójta Gminy Rafała Laska byli radny do Rady Powiatu Suskiego pan Adam Szwed oraz radny do Rady Gminy Stryszawa pan Adam Henryk Szwed.

W wyniku głosowania sołtysem na kolejna kadencję została pani Krystyna Siwiec, uzyskując 71 głosów , zaś na kontrkandydata głosowało 31 mieszkańców.

Zabierając głos radny Adam Henryk Szwed podziękował wszystkim mieszkańcom za przekazanie środków z „Funduszu sołeckiego” na zabudowanie centralnego ogrzewania w budynku remizy oraz panu Wójtowi za życzliwość w remontowaniu tego budynku. Jak zauważył pierwszy raz mieszkańcy mogą się zebrać na wiejskim zebraniu w ogrzanej, wyremontowanej sali remizy.

 

 Na tym samym zebraniu wyłoniono nową Radę Sołecką  Kurowa do której weszli:

1. Copija Tadeusz 

2. Gacek Danuta

3. Karcz Władysława

4. Małysa Tomasz

5. Oleksiak Barbara

6.Pochopień Zdzisław

7. Rzepka Paweł

8. Spyrka Marek

Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0 feed. Możesz zostawić Komentarz, lub zapisać link do strony.
Dodaj Komentarz