• poniedziałek, 18 sierpnia, 2014

VIII Kurowskie bigosowanie 2014r

W dniu 26 lipca 2014r w naszej miejscowości odbyły się kolejne już „VIII  Kurowskie Warzenie Bigosu” .  Po rocznej przerwie związanej z remontem remizy mieszkańcy Kurowa oraz goście mogli znów degustować tę na wskroś polska potrawę przygotowaną przez panie  z pobliskich  Kół Gospodyń Wiejskich. Tegoroczne kapryśne lato i tym razem dało o sobie znać gdy na początku imprezy przeszła burza z opadami. Niemniej później nic już nie zakłóciło tej imprezy, zaś wspaniała muzyka wieczorem zapewniła doskonałą zabawę dla wszystkich miłośników tańca.

Otwarcia imprezy dokonali i przemówienia wygłosili, sołtys Kurowa Pani Krystyna Siwiec, starosta suski Tadeusz Gancarz. Głos zabrał  także  pan Waldemar Pieczara – Przewodniczący Rady Rejonowego Związku Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych w Bielsku Białej.

Wśród gości można było także zobaczyć pana senatora Andrzeja Pająka oraz radnego powiatowego pana Ryszarda Hatkę.

Obok pań z KGW Kurowa na „Bigosowania „ znalazły się panie z KGW Targoszów – I miejsce, KGW Stryszawy Dolnej– II miejsce, KGW Lachowic– III miejsce i KGW Suchej Beskidzkiej– IV miejsce , w konkurencji na najsmaczniejszy bigos.

Najmłodszymi uczestnikami zajęła się nasza drużyna harcerska „ZIMBA” przeprowadzając gry  i zabawy.

Kurów bigos-2014-4

Foto. źródło UG Stryszawa

Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0 feed. Możesz zostawić Komentarz, lub zapisać link do strony.
Dodaj Komentarz