• poniedziałek, 11 lutego, 2013

 

 

Kopia logo-programu-LGD

 

Warsztaty kucharskie – promowanie potraw związanych z obszarem Podbabiogórza”

 

 

„Warsztaty kucharskie – promowanie potraw związanych z obszarem Podbabiogórza”    to program współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z funduszy Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. Program ten jest wspomagany przez Lokalną Grupę Działania Podbabiogórze i realizowany będzie  w pomieszczeniach Ochotniczej Straży Pożarnej w Kurowie.

Ostatni  dwunaste    spotkanie warsztatowe odbyło się w dniu 07 lutego 2013r o godz. 1600.

Zgodnie z planem prowadząca na ten dzień warsztatowy  zaproponowała przygotowanie:

 

 

 

Filet z kurczaka faszerowany

 

Produkty:

–         2 szt. piersi kurczaka

–         0.5 kg pieczarek

–         1 cebula

–         2  łyżki masła

–         2  łyżki musztardy

–         Sól i pieprz

 

Wykonanie:

Piersi pokroić na plastry, rozbić lekko, oprószyć lekko solą i pieprzem. Grzyby obrać, pokroić na grube kawałki, dodać cebulkę, smażyć na masełku, doprawić solą , pieprzem i zieloną pietruszką. Farszem nadziewać filety, zwinąć  w rulonik, obtoczyć jajkiem i bułką  tartą. Smażyć w głębokim oleju. Do roladek zrobić sos grzybowy.

 

DSCF8399

 

Zrazy staropolskie zawijane

 

Produkty:

–         1 kg mięsa mielonego

–         10 dag boczku

–         1 duża cebula

–         3 ogórki konserwowe

–         2 jajka

–         1 bułka kajzerka

–         Pieprz i sól

 

 

Wykonanie:

 

Mięso mielone wyrobić tak jak na kotlety mielone, porcjować na małe placuszki i na nich układać ogórek i, cebulę i boczek. Doprawić, posypać zielona pietruszką, zwijać w roladki, obtoczyć w mące i smażyć na tłuszczu ze wszystkich stron. Przełożyć do rondla, zalać rosołem i dusić około 1 godz. Sos  zagęścić  i podawać z kluskami.

 

DSCF8391

Pączki karnawałowe

 

 

Produkty:

–         50 dag mąki

–         5 dag drożdży

–          2 łyżki cukru

–         1 szklanka mleka

–         8 dag margaryny

–         4 żółtka

–         2 łyżki spirytusu

–         Tłuszcz do smażenia

 

Wykonanie:

 

Drożdże rozrobić z cukrem i letnim mlekiem. Wszystkie składniki wyrobić ręką aż ciasto odstaje od ręki. Zostawić w ciepłym miejscu do wyrośnięcia, formować pączki, smażyć na głębokim oleju, posypać cukrem pudrem.

 

 

 

Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0 feed. Możesz zostawić Komentarz, lub zapisać link do strony.
Dodaj Komentarz