• wtorek, 18 grudnia, 2012

Warsztaty kucharskie – promowanie potraw związanych z obszarem Podbabiogórza”

„Warsztaty kucharskie – promowanie potraw związanych z obszarem Podbabiogórza”    to program współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z funduszy Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. Program ten jest wspomagany przez Lokalną Grupę Działania Podbabiogórze i realizowany będzie  w pomieszczeniach Ochotniczej Straży Pożarnej w Kurowie.

Siódme  spotkanie warsztatowe odbyło się w dniu 15 grudnia 2012r o godz. 1500.

Zgodnie z planem prowadząca na ten dzień warsztatowy  zaproponowała przygotowanie:

„Wieczerza Wigilijna”

Barszcz z uszkami

 

Produkty:

–         1 kg buraki czerwone

–         czosnek , ziele angielskie,

–         liść laurowy

–         ocet

–         pieprz i sól

Wykonanie:

Buraki obrać, zetrzeć na grubym tarle, zalć wodą, dodać 2 ząbki czosnku, 3 liście laurowe, 5 ziarenek ziela angielskiego, 2 łyżki octu, trochę soli. Wszystko zagotować przez ½ godz. Następnie odcedzić, doprawić  pieprzem i solą i łyżeczką cukru.

Uszka grzybowe

Produkty:

–         2 szklanki mąki

–         ½ szklanki letniej wody

–         1 jajko

–         pieprz i sól

–         20 dag suszonych grzybów

–         1 cebula

Wykonanie:

Z mąki, jajka, wody zagnieść ciasto, które następnie rozwałkować i wykrawać małe kółka. Grzyby ugotować , następnie posiekać bardzo drobno. Cebulkę posiekać drobno, podsmażyć na oleju doprawić pieprzem i solą. Nadziewać małe pierożki i następnie wrzucać na gotującą się posoloną wodę. Gotować do wynurzenia pierożków, wyciągnąć na sitko , podawać z barszczem.

Ciastka staropolskie.

Produkty:

–         30 dag mąki

–         15 dag skwarek

–         12 dag cukru

–         3 żółtka

–         1 cukier waniliowy

–         2 łyżki kwaśnej śmietany

–         1 łyżeczka proszku do pieczenia

Wykonanie:

Ze wszystkich składników zagnieść ciasto, rozwałkować i wykrawać ciastka foremkami. Piec 15 minut na złoty kolor, posypać cukrem pudrem.

Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0 feed. Możesz zostawić Komentarz, lub zapisać link do strony.
Dodaj Komentarz