• czwartek, 13 grudnia, 2012

 

 

Warsztaty kucharskie – promowanie potraw związanych z obszarem Podbabiogórza”

 

 

„Warsztaty kucharskie – promowanie potraw związanych z obszarem Podbabiogórza”    to program współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z funduszy Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. Program ten jest wspomagany przez Lokalną Grupę Działania Podbabiogórze i realizowany będzie  w pomieszczeniach Ochotniczej Straży Pożarnej w Kurowie.

Szóste  spotkanie warsztatowe odbyło się w dniu 08 grudnia 2012r o godz. 1500.

Zgodnie z planem prowadząca na ten dzień warsztatowy  zaproponowała przygotowanie:

 

Gołąbki z sosem pomidorowym

Produkty

–         1 kg mięsa wieprzowego łopatki

–         1 mała główka kapusty

–         2 szklanki ryżu

–         2 jajka

–         sól i pieprz

 

Sposób przygotowania:

Mięso zmielić, kapustę poszatkować i zagotować przez 15 minut i odcedzić. Ryż zaparzyć 15 minut.  Wszystkie składniki wymieszać doprawiając solą i pieprzem. Formować małe kotleciki , otoczyć w mące. Smażyć na złoty kolor. Podawać z sosem pomidorowym lub grzybowym.

 

 

Następną potrawą było jadło pradziadków, które przetrwało pokolenia. Tym razem organizatorzy zaproponowali:

Kluski skubane z mlekiem.

Produkty:

–         2 kg ziemniaków,

–         2 l wody

–         ½ l mleka

–         1 jajko

–         2 łyżki mąki ziemniaczanej

–         sól

 

Sposób przygotowania:

Ziemniaki zetrzeć na tarce, wycisnąć przez szmatkę z gazy, dodać sól i krochmal. Po odcedzeniu wody dodać 2 łyżki mąki ziemniaczanej, jajko i wszystko wymieszać. Ściskać w dłoni kluseczki i wrzucać do gotującej się wody i gotować 15 minut. Podawać z ciepłym mlekiem.

 

Na zakończenie spotkania słodki akcent.

 

 

Placek szybki

Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0 feed. Możesz zostawić Komentarz, lub zapisać link do strony.
Dodaj Komentarz