• sobota, Październik 27th, 2012

Dożynki Powiatowe w Stryszawie

W niedzielę, 2 września 2012r. odbyły się XI Dożynki Powiatowe 2012, których gospodarzem w tym roku była nasza gmina. Dożynki rozpoczęły się uroczystą Mszą św. w kościele parafialnym pw. Św. Stanisława Bp w Stryszawie Dolnej. Zarówno do kościoła jak i z kościoła wszyscy uczestnicy dożynek przeszli ulicami Stryszawy tworząc barwny korowód z wieńcami dożynkowymi prowadzony przez Orkiestrę Dętą Gminy Stryszawa. Następnie cała impreza odbywała się już na placu przy Szkole Podstawowej nr 2 w Stryszawie. Po powitaniu wszystkich zaproszonych gości, grup wieńcowych i mieszkańców, a zwłaszcza rolników całego powiatu suskiego nastąpiło uroczyste przekazanie tegorocznego chleba dożynkowego przez starostów, zasłużonych rolników gminy Stryszawa gospodarzom: Tadeuszowi Gancarzowi – Staroście Suskiemu oraz Rafałowi Laskowi – Wójtowi Gminy Stryszawa, którzy jeszcze raz powitali wszystkich zgromadzonych i otwarli XI Dożynki Powiatowe 2012. Głos zabrali również przybyli na tę uroczystość: Joanna Bobowska – Posłanka na Sejm RP oraz Senator RP – Andrzej Pająk. Następnie zebrani mogli wysłuchać koncertu Orkiestry Dętej Gminy Stryszawa rozpoczętym odegraniem „Sto lat” dedykowanym wszystkim rolnikom.
W kolejnej części programu ośpiewywano wieńce dożynkowe. Każda z dwunastu grup biorąca udział w Konkursie Wieńca Dożynkowego musiała zaprezentować się na scenie przed jury pod przewodnictwem dr Urszuli Janickiej – Krzywdy.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
Dożynki Powiatowe w Stryszawie, 10.0 out of 10 based on 1 rating
Category: Aktualności
Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.