• niedziela, 26 sierpnia, 2012

Dożynki Sołeckie Kurowa 26.08.2012r.

Już po raz dziewiąty w naszym sołectwie odbyły się Dożynki Sołeckie. Jak zwykle głównym organizatorem było Koło Gospodyń Wiejskich z Kurowa, Rada Sołecka Kurowa oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Kurowie.

 

Tegorocznymi starostami dożynkowymi byli : pani Maria Trzop oraz pan Jan Bodzek. Orszak dożynkowy prowadzony przez poczet sztandarowy naszej OSP składał się między innymi  z zastępu Drużyny Harcerskiej z Kurowa oraz pań z KGW, które niosły wieniec dożynkowy. Mszę dożynkową odprawił ksiądz proboszcz Zbigniew Ochała, który pobłogosławił przyniesione dary naszej ziemi i chleb.

 

Po mszy świętej uczestnicy Dożynek udali się do remizy OSP na skromny poczęstunek.

W powszechnym odczuciu uczestników można było odczytać poczucie zawodu skromną reprezentacja mieszkańców Kurowa i niestety coraz mniejszym zainteresowaniem takimi uroczystościami. Miejmy nadzieję, że w następnym roku będzie lepiej z frekwencją.

 

Category: Rada sołecka
Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0 feed. Możesz zostawić Komentarz, lub zapisać link do strony.
Dodaj Komentarz