• niedziela, Sierpień 26th, 2012

Dożynki Sołeckie Kurowa 26.08.2012r.

Już po raz dziewiąty w naszym sołectwie odbyły się Dożynki Sołeckie. Jak zwykle głównym organizatorem było Koło Gospodyń Wiejskich z Kurowa, Rada Sołecka Kurowa oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Kurowie.

 

Tegorocznymi starostami dożynkowymi byli : pani Maria Trzop oraz pan Jan Bodzek. Orszak dożynkowy prowadzony przez poczet sztandarowy naszej OSP składał się między innymi  z zastępu Drużyny Harcerskiej z Kurowa oraz pań z KGW, które niosły wieniec dożynkowy. Mszę dożynkową odprawił ksiądz proboszcz Zbigniew Ochała, który pobłogosławił przyniesione dary naszej ziemi i chleb.

 

Po mszy świętej uczestnicy Dożynek udali się do remizy OSP na skromny poczęstunek.

W powszechnym odczuciu uczestników można było odczytać poczucie zawodu skromną reprezentacja mieszkańców Kurowa i niestety coraz mniejszym zainteresowaniem takimi uroczystościami. Miejmy nadzieję, że w następnym roku będzie lepiej z frekwencją.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.8/10 (4 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +2 (from 2 votes)
Dożynki Sołeckie Kurowa 26.08.2012r., 7.8 out of 10 based on 4 ratings
Category: Rada sołecka
Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.