Author:
• sobota, Luty 18th, 2012

Miarą skuteczności działalności radnego i sołtysa jest faktyczne „pozyskanie” dla sołectwa środków. Dla wielu mieszkańców sprawy szeroko rozumianych dróg są najważniejsze. Możliwość cywilizowanego poruszania się , dojazdu do domu, jest także pewnym wyznacznikiem komfortu zamieszkania w naszej Gminie. Rozpoczynając działania zmierzające do zmniejszenia dystansu naszej wioski względem innych w Gminie, wykonałem zestawienia wydatków Gminy na drogi za ostatnie 5 lat w przeliczeniu na jednego mieszkańca. W tym zestawieniu, w odróżnieniu od poprzedniego, które sporządziłem na początku kadencji, ujęte zostały wszystkie nakłady na poszczególne sołectwa , w tym na drogi powiatowe, wojewódzkie , rolne itd. Obraz jaki się wyłania po analizie tych danych dla mnie osobiście jest jednoznaczny. Dane te posłużyły jako wstęp do dyskusji, w tym na sesji budżetowej w dniu 28 grudnia 2011r, gdzie pozwoliłem sobie nie głosować za tak skonstruowanym budżetem.

Obecnie w budżecie zostały jeszcze bardziej zmniejszone środki na drogi gminne. Więcej na ten temat w załączonych poniżej materiałach.

Wydatki na drogi gminy za 2006-2010

Omowienie budzetu na 2012r na sesję

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.5/10 (11 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +5 (from 13 votes)
Sesja budżetowa 2011, 7.5 out of 10 based on 11 ratings
Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.