Author:
• sobota, Luty 18th, 2012


  Jak pewnie jest wiadome pewnej części naszego sołectwa o perturbacjach związanych z planowaną budową parkingu przy kościele w Kurowie, sprawa ta, przynajmniej dla mnie znalazła nieoczekiwany, absurdalny finał.

W ubiegłym roku okazało się, że nie można zacząć asfaltowania tego parkingu przykościelnego z przyczyna tak banalnej jak fundamentalnej. Plac pod parkingiem nie jest własnością Gminy Stryszawa tylko parafii Kurów. Spowodowało to, że rozpoczęto remont tej drogi od dołu czyli drogi powiatowej. Planowano, że w tym roku zrobimy ten parking wraz z drogą, a do tego czasu przeprowadzi się przekazanie tego fragmentu działki na rzecz Gminy. Z wielkim niepokojem śledziłem zawirowania wokół tej sprawy i póki co nie będę komentował postaw zarówno księdza proboszcza jak i innych „znamienitych” mieszkańców. Marnowany czas oczekiwania na konkretne działania zmusił mnie do napisania listu do Kurii Metropolitalnej prosząc o pomoc w rozwiązaniu tego problemu. Nie wdając się w szczegóły powiem tylko, że na spotkaniu tzw. Rady Parafialnej podjęto decyzję o nie przekazywaniu tego terenu Gminie, głosząc absurdalne tezy jakoby był to interes urzędników gminy, a nie nas, mieszkańców Kurowa. O tym fakcie dowiedziałem się w czasie kolędy w dniu 22 stycznia b.r. Nie wnikam w powody, którymi kierowały się te osoby tak głosując. Faktem jest, że jako parafia mieliśmy wydać ok. 2 tys. zł na geodetę, a otrzymalibyśmy parking z wyasfaltowaniem za co najmniej 25 tys. zł. Ja osobiście uważam, że postawienie sprawy jakoby nie stać parafii na uzbieranie 2 tys. zł jest obraźliwe dla nas wszystkich. Dla naszych poprzedników, którzy wybudowali, upiększali i wyposażali ten kościół, nie za takie skromne kwoty ale naprawdę spore sumy. Fakt, że jesteśmy ubodzy powinien jeszcze raz skłonić gospodarzy parafii nad możliwością wykorzystania środków gminnych dla korzyści mieszkańców – parafian. Poniżej w załączniku kopia pisma pana Wójta, w którym przedstawia planowane wydatki w tym kierunku na 2012r.

Podczas wizyty duszpasterskiej dowiedziałem się z ust księdza proboszcza, że parafia sama wykona utwardzenie tego parkingu. Wypada dodać – SZCZĘŚĆ BOŻE!


VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.8/10 (12 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +8 (from 14 votes)
Czy naszą parafię będzie stać na budowę parkingu?, 7.8 out of 10 based on 12 ratings
Możesz śledzić odpowiedzi do tego wpisu poprzez RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.